Już 7 maja zapraszamy na pierwszy kurs sędziowski na licencjonowanego Sędziego ADA.

Szczegóły na temat pracy sędziego w Federacji, jego obowiązków i praw, a także formy egzaminu (m.in.: przebiegu egzaminu oraz progów jego zdawalności) znajdziecie w Kodeksie Sędziowskim 📄 w zakładce Dokumenty.

ℹ️ Kurs będzie wyjątkowo jednodniowy, a druga jego część odbędzie się po ustaleniu ze Środowiskiem Aerial ogólnopolskiego Kodeksu Punktacyjnego (jesień/zima 2022).

✔️ Program kursu zawiera:

✅ Omówienie shorthands (oznaczeń sędziowskich) oraz casebook (księgi przypadków – zbioru sytuacji, które mogą mieć miejsce podczas sędziowania wraz z ich interpretacją) + ćwiczenia praktyczne

✅ Omówienie Kodeksów obowiązujących w ADA (Etycznego, Sędziowskiego, Dyscyplinarnego, Punktacyjnego).

✅ Wykład z psychologiem: zagrożenia w pracy sędziego, najczęstsze błędy i trudności w ocenie zawodników, a także analiza czynników wpływających na popełnianie błędów w pracy sędziowskiej.

✅ Ćwiczenia praktyczne w ocenie trudności, wykonania oraz artystyczności zawodników “na żywo”.

✅ Omówienie zasad funkcjonowania programu do sędziowania.

✅ Sesja portretowa.

✅ Egzamin teoretyczny (pisemny) oraz praktyczny (ocena akcji wideo).

Przeszkoleni sędziowie 👩‍🦰👩‍🦰👩‍🦰 zasiądą w Panelu Sędziowskim podczas Pierwsze Loty, pierwszych zawodów organizowanych przez Federację.

❗️Z uwagi, że jest to nasz pierwszy kurs ograniczamy ilość kandydatów do 10 osób.

Koszt kursu (za obie części): 150 zł

Miejsce: siedziba ADA (Wrocław, ul. Nyska 61A)

Termin: 7 maja, godz 10:00-19:00

📧 Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kursie prosimy o kontakt z naszym biurem: kontakt@a-d-a.pl w celu poznania szczegółów kursu oraz wymagań, które musi spełnić kandydat na przyszłego sędziego.